c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us

Aletli Pilates

PİYO HOUSE’TA PİLATES

Piyo House’ta deneyimli eğitmenler eşliğinde, birebir görüşme seansında, spor ve sağlık geçmişiniz araştırılıp kişisel ihtiyaçlarınız belirlendikten sonra, Postür Analizi yapılarak, ölçümleriniz alınır ve kişiye özel bir antrenman programı belirlenir.

Kişiye özel ve en güvenilir koşullarda, tüm ekipmanlardan faydalanarak, sosyal mesafe kurallarına uygun, sınırlı sayıda kişinin içeriye alındığı en yeşil ve havadar ortamda egzersiz için bizi aramanız yeterli.

Deneme dersi  için bizi arayıp, randevu alınız.

  • Özel Aletli Pilates Dersleri (Reformer Pilates)
  • Düet Aletli Pilates Dersleri (Düet Rrformer
  • Özel Rahatsızlıklar İçin Aletli Pilates (Skolyoz, Fibromiyalji, Oestropoz vb.)
  • Hamile Pilatesi
  • Grup Mat Pilates Dersleri

PİLATES NEDİR?

Pilates fizyoterapi temelli bir rehabilitasyon yöntemidir. Pilates yıllar içerisinde yaşattığı birçok başarılı deneyimle artık tüm dünyada kabul gören ve doktorlar tarafından da tedavi sonrası veya iyileşme halinde tavsiye edilen bir egzersiz yöntemidir. Sağlık için Pilates ilkesi tüm dünyada kabul görmüş ve Pilates bunun için popüler olmuştur.

Ağrısız bir yaşam için Pilates! Tek bir derste bile ağrılarınızın azaldığını, zaman içerisinde düzenli bir şekilde Pilates’e devam ettikçe hiç ağrınız kalmadığını göreceksiniz.

Pilateste Reformer, Cadillac, Chair, Barrel gibi birçok ekipmandan faydalanılır. Bu ekipmanlarla yayların direncinden faydalanarak kas kuvveti arttırılır ve daha fazla kasımız aynı anda çalışır.

Pilatesle kasların ve omurganın hep uzaması yönünde bir çalışma vardır. Esnekliğiniz artar, esnedikçe gündelik hayattaki sakatlık riskleri azalır ve rahatlarsınız.

Pilates, kas ve iskelet sisteminde oluşabilecek problemleri engellemek için koruyucu olarak uygulanabileceği gibi, kas ve iskelet sisteminde meydana gelen bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz, boyun düzleşmesi gibi sağlık problemleri sonrası da doktor ve fizyoterapistlerin tedavileri ardından tedaviyi destekleyici amaçlı yapılabilmektedir. Kişiye özel pilates ile kişinin sağlık durumuna göre en iyi olma hali hedef alınır ve kişiye özel bir program belirlenir.

Pilates te egzersizlerle elde edilen sonuçlar, egzersizler bırakıldıktan sonra da devam eder. Özellikle omurga etrafındaki merkez bölge kasları derinden kuvvetlenerek denge gelişir ve kişinin yaşam kalitesi artar.

Nefes egzersizi teknikleri de Pilates ’in vazgeçilmezidir. Pilates te nefesle beraber ruh beden zihin bütünlüğü sağlanır ve kişinin koordinasyonu artar gelişir.

Pilates’de fitness tan farklı olarak her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, tam, kontrollü ve belirli bir açıda düzgün şekilde uygulanması hali vardır. Açı çok önemlidir, bunun için iyi bir eğitmenle birebir yapılması gerekir.

Sonuç, artan esneklik, güç, beden farkındalığı, enerji ve gelişmiş zihinsel konsantrasyondur. Pilates yaşam kaliteni arttırmak için kendine yaptığın en güzel yatırımlardan biridir.

PİLATESİN TARİHÇESİ

Pilates, Birinci Dünya Savaşı yıllarında, Joseph Pilates tarafından ilk olarak Kontroloji (contrology) metodu adı altında yaralı askerleri tedavi etmek üzere geliştirilmiştir. Joseph Pilates’in, savaş sırasında yaralanan askerler ve yatarak tedavi gören hastalar için geliştirdiği ve modern egzersiz ekipmanlarının öncüsü olan ekipmanlarla, yatan hastalara yatakta egzersiz yapma imkanı sağlanmıştır. Böylelikle, yaralı hastalar yattığı yerden yaralı dokuların sabit kalması ve diğer bölgelerini mobilize etme imkanı sağlanarak kaslarını kuvvetlendirme ve fiziksel uygunluk düzeyini koruyabilme başarısını sağlamışlardır.

Joseph Pilates diyor ki;

”10 seansta farkı hissedeceksiniz. Yirmincide farkı görecek ve 30. seansta tümüyle yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız”. Joseph Pilates burada Pilatesle devamlı, düzenli ve akılcı bir şekilde yapılan vücut geliştirme sayesinde günlük işlerimizi daha kolay, daha doğal ve daha doyurucu bir hale getirebileceğimizi belirtmiştir.

NEDEN PİLATES?

Pilates vücudunuzdaki en küçük kas gruplarını derinden çalıştırarak kuvvetlenmenizi ve daha sağlam merkez bölge kaslarına sahip olup, daha dik durmanızı sağlar.

Pilates esnekliğinizi arttırır. Kasların ve eklemlerinizin hareket genişliği arttıkça sakatlık riski azalır ve gündelik hayatta yaşam standardınız artar.

Pilatesle denge gelişir ve olası sakatlık risklerinin önüne geçilmiş olur.

Pilatesle incelip, sıkılaşıp, kuvvetlenirken daha fit ve formda bir görünüme sahip olursunuz.

Pilatesle kemik yoğunluğunuz artar ve kaslarınızla beraber kemik hücre mineral yapınız da gelişir.

Pilateste stres ve kaygılardan uzaklaşılır, rahatlarsınız. Zihin ve beden bütünlüğü sağlanır ve koordinasyon artar.