c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us

Fonksiyonel Antrenman

Yaşam tarzınız, sağlık geçmişiniz ve hedefleriniz doğrultusunda, size özel hazırlanan egzersiz programını profesyonel ve konusunda uzman eğitmenlerimizle birebir ve çift olarak düet ders şeklinde yapabilirsiniz.

İlk görüşmemizde sizin ihtiyaç ve hedeflerinizi beraber belirleyip, ona göre size özel bir program çıkartıyoruz. Stüdyomuzda her türlü fitness ekipmanı bulunup, sosyal mesafeye ve hijyene maksimum derecede dikkat edilerek en güvenilir şekilde sınırlı sayıda kişilerle dersler yapılmaktadır.

İhtiyacınıza yönelik olarak, Personal Trainer ınız eşliğinde Fonksiyonel Antrenman, Metabolik Antrenman, Fitness, Crossfit veya Ağırlık Antrenmanı şeklinde dersler yapılmaktadır.

FONKSIYONEL ANTRENMAN NEDİR?

Fonksiyonel antrenman, vücudun işlevsellik kazanmasını amaçlayan hareketlerden oluşan bir antrenman disiplinidir. Aynı anda birçok kas grubunu çalıştırarak tüm vücudu kuvvetlendiren hareketlerle kuvvet, esneklik, mobilizasyon, koordinasyon, kardiyo respiratuar gelişme sağlanır.

Fonksiyonel antrenmanın yoğunluğu ve zorluğu kişinin amacına ve mevcut kapasitesine göre değişmektedir.

İsminin fonksiyonel antrenman olması aslında gün içerisinde yaptığımız bir  çok hareketimize katkı sağlayacak hareketlere odaklı olmasındandır. Örneğin, oturma, kalma, adım atma, zıplama, fırlatma, itme, çekme.. bunlar hep gündelik hayatta yaptığımız hareketler. Fonksiyonel antrenmanda bu hareketler farklı yoğunluk, tekrar sayısı ve zorluk seviyesi ile yapılarak kişinin fiziksel olarak gelişimi hedeflenir.

NEDEN FONKSIYONEL ANTRENMAN?

Kas kuvvetinin artması, kas ve kemik yoğunluğunun artışı, metabolizma hızlandırma, yağ yakımı, kilo verme, sıkılaşma, hız ve çeviklik kazanma, daha esnek ve dayanıklı hale gelme, koordinasyonun gelişmesi gibi birçok sebebi ve katkısı vardır.

Zorluk seviyesi kademeli olarak kişiye göre arttırılan bu antrenman programı ile kişi kendindeki gelişimi görüp, daha hızlı, esnek ve dayanıklı hale gelir. Böylece gün içerisindeki sakatlık riskleri azalır, kişinin yaşam kalitesi artar.