Gönenç Silay ve Mithat Uysal ile Ses Meditasyonu Eşliğinde Kış Yogası

02.12.2018  Pazar  Saat: 16:00

Yaz mevsiminin dışa dönük parlaklığı sonrası kış bizi derin düşüncelere daldıran hareketli soğuğuyla birlikte geliyor. Dengemizi  bulabilmek için iç ateşimizi koruyup, yükseltecek ve bize sağlamlık kazandıracak bir pratik yapabiliriz.

Bu atölyede  nefesin farkında olduğumuz özenli akış pratiği sonrası ses çanakları meditasyonu yapacağız. Kök gücünü uyandıran, kalça açıcılar ve ayaktaki pozları içeren yumuşak bir akışın sonunda savasana pozuyla beraber ses çanakları meditasyonu başlayacak.

Ses Çanakları ( Singing Bowl ), Tibet, Çin, Japon ve Nepal şifa yöntemlerinden biridir ve çok eski bir gelenektir. 

Ses Çanakları içerisinde bulunan metallerin özgün yapıları sayesinde sürekli bir pozitif titreşime sahiptirler.

Bu sayede uygulama yapılan kişinin enerji titreşimini pozitif yönlü etkiler ve bunun için kişinin herhangi bir şey yapması gerekmez. Ses titreşimleri kişinin, stres, kaygı, korku ve yorgunluk ile bozulan frekansını düzenleyerek zihinsel ve fiziksel bir rahatlama sağlar. 

Nefesi ve kalp ritmini düzenler; canlı ve enerjik hissettirir.

Ses Çanakları yaygın bir inanışa göre evrenin sesini yansıtırlar. Evrenin yaratılışı sırasında boşluk içerisinde oluşan ses, ses çanaklarının ortaya çıkardığı sestir.

Kimler katılabilir ?

Daha önce yoga asana pratiği yapmış ya da en az 1 aydır pratiği olan herkese açıktır.

Önemli Notlar

* Minimum katılımcı sayısı 6 kişidir. Minimum katılımcı için son kayıt tarihi 21 Kasım 2018’dir.

*Yeterli kayıt sağlanmazsa atölye iptal edilerek ücret iadesi yapılacaktır.

*İptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

Ücret Bilgisi: 150 TL.

Mithat Uysal Kimdir : 2012 yılında önce nefes çalışmaları ve yaşam koçluğu eğitimleri alarak başladığım yolculuğuna, altı aylık Masaj Terapistliği eğitimini alarak devam etti. Nefes ile Masajın muhteşem birlikteliğini keşfetti ve bu konuda uygulamalar yaptı. Bu uygulamalar sırasında daha da derinleşmek adına NLP, Access Bars ve Reiki eğitimlerini tamamladı.

Daha fazla bilgiye ihtiyacı olduğunu hissettiği zaman Hindistan’a gitmeye ve Ayurveda (Hint Tıbbı) eğitimi almaya karar verdi.

Şubat 2015’te Hindistan’ın Dharamshala bölgesinde bulunan Bhagsu şehrinde, AYUSKAMA AYURVEDA okulunda Dr.Arun SHARMA ile AYUSH onaylı Ayurveda Pratisyenliği eğitimine başladı. Altı ay süren eğitim sonunda alternatif tedavi yöntemleri, beslenme, detoks, Ayurvedik Yoga Terapi, 40 çeşit tedavi masajı, stres yönetimi, obezite tedavisi, sağlıklı yaşam, şifalı bitkiler ve daha birçok konuda Doğu’nun, doğayla iç içe olan ve şifası doğadan gelen yöntemlerini öğrendi ve bu yöntemleri uygulama fırsatını buldu.

Gönenç Silay Kimdir : 2010 yılında tanıştığı yoga sayesinde sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirdi ve hatırladığı zaman onu gülümseten bir doğum tecrübesi yaşadı. Doğum sonrası Mey Elbi'den 200 saatlik temel yoga uzmanlık programı; Mey Elbi- Naz Şarman - Sinem Er'den 150 saatlik ileri seviye yoga uzmanlık programını; Yogakids'den 32 saatlik çocuk yogası ve Şaylan Yılmaz'dan 70 saatlik hamile yogası uzmanlaşma programlarını aldı. YogaŞala'nın mentorluk programı kapsamında Sandrine Kamhi ile çalıştı. 2015 yılında; Berlin'de Cyndi Lee ile 300 saatlik OM Yoga uzmanlaşma programını tamamladı. 2016 yılında Yogaşala'da Hart Lazer ile 150 saatlik terapi yaklaşımlı ileri seviye uzmanlaşma programını tamamladı. 2017 yılında yine Yogaşala'da Hart Lazer ile 150 saatlik Yoga Terapi uzmanlık eğitimini bitirdi. Aynı zamanda şimdiye kadar aralarında Elena Brower, Seane Corn, Carlos Pomeda gibi önemli uzmanların bulunduğu birçok yoga atölyesine katıldı.

2012 yılından bu yana Yogaşala Bağdat Caddesi, İstanbul Doğum Akademisi Bağdat Caddesi’nde hatha,vinyasa ve hamile yogası dersleri; aynı zamanda özel ve grup yoga dersleri veriyor. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nde “Farkındalık ve Nefes Teknikleri Atölyesi " düzenliyor.